BUK9608-55B /T3 datasheet
 Скачать datasheet 04023J0R3ABSTR.pdf Файл формата Pdf (20 страниц, 397,88 kb)
  • Маркировка
    BUK9608-55B /T3
  • Производитель
    NXP Semiconductors
  • Описание
    NXP Semiconductors BUK9608-55B /T3 Configuration: Single Continuous Drain Current: 110 A Drain-source Breakdown Voltage: 55 V Factory Pack Quantity: 800 Fall Time: 86 ns Gate-source Breakdown Voltage: 15 V Maximum Operating Temperature: + 175 C Minimum Operating Temperature: - 55 C Mounting Style: SMD/SMT Package / Case: SOT-404 Part # Aliases: BUK9608-55B,118 Power Dissipation: 203 W Product Category: MOSFET Resistance Drain-source Rds (on): 0.007 Ohms Rise Time: 123 ns Rohs: yes Transistor Polarity: N-Channel Typical Turn-off Delay Time: 131 ns